Pijeme kohoutkovou – osvětová kampaň

Osvětová kampaň - průvodní instrukční dopis pro pedagogy

Dokumenty pro žáky 1. stupně základních škol

Dokumenty pro žáky 2. stupně základních škol

Dokumenty pro studenty středních škol

Voda a člověk

Metodické zdroje pro učitele pro představení problematiky konzumace nápojů, role vody v přírodě a v oblasti zdraví člověka. 

  • Zajímavosti o vodě: zajímavé informace a data o vodě v oblasti Člověk, voda a zdraví, Voda v přírodě, Voda a člověk, a Kolik vody je zapotřebí k výrobě potravin. 
  • Otázky týdne: Každý týden získají žáci zajímavou informaci o pitné vodě ve formě kvízu „Otázka týdne“. Je to zábavná forma udržování povědomí o pití kohoutkové vody.  
  • Infografika "Zajímavosti o vodě" od Zdravapotravina.cz 
  • Voda. Obrázková statistika o tom, proč je voda národním bohatstvím: V obrázkové statistice se o vodě dozvíte, kolik a v jakých skupenstvích a podobách se jí na naší planetě nachází i to, jak snadné je narušit křehkou rovnováhu v koloběhu kapky vody, věčně putující kolem Země. Pomocí čísel a statistických dat publikace ukazuje, jak důležitá je voda pro zemědělství a naši obživu, jak nenahraditelná je její role v krajině a jak všechno se vším souvisí. 

Voda

Komplexní metodický materiál vzdělávací centrum TEREZA pokrývající tyto témata: Voda všemi smysly, Jaká je spotřeba vody, Šetříme vodou, Ze života vody, Kolik vody spotřebuju, Jak šetřit vodou, Řeka má mnoho podob, Balená nebo kohoutková, Voda kolem nás, Eutrofizace. 

Učební celky pro učitele na téma voda pro 1. a 2. stupeň ZŠ a SŠ z programu EKOŠKOLA