Podpořte rozvoj zdravé a udržitelné kultury stravování ve vaší škole

Přidejte se k více  než čtyřem stovkám škol, které již zlepšují kulturu stravování ve škole.

Zapojení do programu Skutečně zdravá škola a školka přináší výhody:

  • Zlepšuje kvalitu školního stravování, což zvýší atraktivitu školy mezi rodiči.
  • Obohacuje školní vzdělávací program o nové vzdělávací a výchovné prvky a projektovou výuku a pomáhá naplnit vzdělávací obor Výchova ke zdraví a průřezové téma environmentální výchova v RVP.
  • Zvyšuje atraktivitu školy = více žáků = více peněz do rozpočtu školy.

Jak získat certifikát Skutečně zdravé školy

Účast školy v programu je zdarma a je dobrovolná.

  1. Každá škola, která má zájem zapojit se do programu Skutečně zdravá škola, se musí registrovat
  2. Předtím, než požádáte o vydání bronzového, stříbrného nebo zlatého certifikátu, musíte prokázat, že vaše škola splnila všechna kritéria.

Skutečně zdravá škola je komplexní celo-institucionální program

Program Skutečně zdravá škola nabízí ideální nástroj k celo-institucionálnímu vzdělávání. Jídlo hraje důležitou roli v oblasti zdraví a pohody - wellbeingu, utváří společenské role a odráží a formuje étos školy a hodnoty jednotlivců.

"Vzdělávání pro udržitelný rozvoj není jen o výuce trvalé udržitelnosti a přidávání nového obsahu do osnov a vzdělávacích lekcí. Školy by se měly změnit na místa učení a získávání zkušeností pro udržitelný rozvoj, a proto by měly všechny své procesy orientovat na zásady udržitelnosti. Aby bylo Vzdělávání pro udržitelný rozvoj efektivnější, musí být vzdělávací instituce jako celek transformována. Takovýto komplexní přístup ke vzdělávání má za cíl začlenění udržitelnosti do všech aspektů vzdělávací instituce. Zahrnuje přehodnocení učebních osnov, provoz školy, organizační kulturu, aktivní zapojení žáků a studentů, vedení a řízení, vztahy s místním společenstvím a výzkum" (UNESCO, 2014a).

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací