Naše projekty

Skutečně zdravá škola, z.s. realizuje momentálně tyto projekty hrazené z veřejných prostředků:

Název projektu: Klíčové kompetence a kulinární tradice

Projekt finančně podpořil: Evropská unie, Evropské strukturální a investiční fondy, OP Výzkum, vývoj a vzdělávání

Termín zahájení a ukončení: 1. 8. 2018 – 31. 7. 2021

Cíl projektu: rozvoj klíčových kompetencí dětí a žáků prostřednictvím tématu jídlo, vaření, stolování a pěstování. V rámci projektu bude vytvořeno a ověřeno 6 vzdělávacích programů pro děti a žáky MŠ a ZŠ.

Název projektu: Skutečně zdravá škola - vzdělávání o ekologickém zemědělství

Termín zahájení a ukončení: 1.1.2021 – 31.12.2021

Cíl projektu: vzdělávání o ekologickém zemědělství a propagace ekologického zemědělství a ekologické produkce mezi cílovými skupinami.

Název projektu: Zdravé a bezpečné potraviny do českých škol

Termín zahájení a ukončení: 1.1.2021 – 31.12.2021

Cíl projektu: intenzivní vzdělávací a osvětová činnost na téma bezpečných a zdravých potravin zaměřená na klíčové aktéry vzdělávání o zdravém životním stylu a zdravé výživě ve školách: vedoucí a zaměstnanci školních jídelen, učitelé a rodiče

Název projektu: Zdravé a bezpečné potraviny pro děti

Termín zahájení a ukončení: 1.1.2021 – 31.12.2021

Cíl projektu: V rámci projektu proběhne ve 3 mateřských školách celoroční vzdělávací program Hrášek nebo Ubrousek pro děti a v každé zapojené školce se uskuteční seminář pro dospělé: ředitelky, učitelky, zaměstnankyně školních jídelen, rodiče a prarodiče. Budou vytvořeny a vytištěny didaktické materiály

Název projektu: Planet Friendly Schools

Projekt finančně podpořil: Program Erasmus+

Termín zahájení a ukončení: 1.9.2020 – 31.8.2023

Cíl projektu: vytvořit online platformu pro sdílení osvědčených postupů z 10 partnerských zemí - praktická řešení v oblasti změny klimatu a ochrany životního prostředí v rámci školního prostředí prostřednictvím tématu jídlo.

Název projektu: Rozvoj programu Skutečně zdravá škola

Projekt finančně podpořil: Státní fond životního prostředí

Termín zahájení a ukončení: 1.1.2019 – 31.12.2020

Cíl projektu: Na konci roku 2020 plní 100 škol bronzová kritéria, 20 škol stříbrná a 3 školy zlatá kritéria programu Skutečně zdravá škola/školka.

Název projektu: Skutečně zdravá škola - rozvoj programu

Projekt finančně podpořil: Hlavní město Praha

Termín zahájení a ukončení: 1.1.2020 – 31.12.2020

Cíl projektu: Cílem projektu je podpora zdraví dětí a dospívající mládeže prostřednictvím zvýšení kvality stravování a kultury stravování ve školách a mateřských školách v Praze.