Naše projekty

Skutečně zdravá škola, z.s. realizuje momentálně tyto projekty hrazené z veřejných prostředků:

Název projektu: Skutečně zdravá škola - vzdělávání o ekologickém zemědělství

Projekt finančně podpořil: Ministerstvo zemědělství

Termín zahájení a ukončení: 1.1.2021 – 31.12.2021

Cíl projektu: vzdělávání o ekologickém zemědělství a propagace ekologického zemědělství a ekologické produkce mezi cílovými skupinami.

Název projektu: Zdravé a bezpečné potraviny do českých škol

Projekt finančně podpořil: Ministerstvo zemědělství

Termín zahájení a ukončení: 1.1.2021 – 31.12.2021

Cíl projektu: intenzivní vzdělávací a osvětová činnost na téma bezpečných a zdravých potravin zaměřená na klíčové aktéry vzdělávání o zdravém životním stylu a zdravé výživě ve školách: vedoucí a zaměstnanci školních jídelen, učitelé a rodiče

Název projektu: Digital Food Education in a Changing World

Projekt finančně podpořil: Program Erasmus+

Termín zahájení a ukončení: 1.6.2021 – 31.5.2023

Cíl projektu: umožnit učitelům přístup k online vzdělávaím nástrojům a podpoře při poskytování digitálního vzdělávání v post-covidovém digitálním prostředí.

Název projektu: Planet Friendly Schools - Practical climate change and environmental solutions with communities around schools, through the topic of food

Projekt finančně podpořil: Program Erasmus+

Termín zahájení a ukončení: 1.9.2020 – 31.8.2023

Cíl projektu: vytvořit online platformu pro sdílení osvědčených postupů z 10 partnerských zemí - praktická řešení v oblasti změny klimatu a ochrany životního prostředí v rámci školního prostředí prostřednictvím tématu jídlo.

Název projektu: Inkluzivní vzdělávání skrze praktické aktivity: vaření a stolování

Projekt finančně podpořil: Fondy EHP v rámci programu Vzdělávání

Termín zahájení a ukončení: 1.8.2021 – 31.7.2023

Cíl projektu: Cílem projektu je podpořit inkluzi romských dětí a žáků ve vzdělávání prostřednictvím vzdělávání učitelů a učitelek a vytvořením vzorových vzdělávacích programů pro mateřské i základní školy. V rámci projektu spolupracujeme s norským partnerem – střední školou v Nannestadu.

Název projektu: Skutečně zdravá škola - rozvoj programu

Projekt finančně podpořil: Hlavní město Praha

Termín zahájení a ukončení: 1.1.2021 – 31.12.2021

Cíl projektu: Cílem projektu je podpora zdraví dětí a dospívající mládeže prostřednictvím zvýšení kvality stravování a kultury stravování ve školách a mateřských školách v Praze.