Tým realizující program Skutečně zdravá škola 

 • Mgr. Tom Václavík - ředitel, odborný garant programu, předseda spolku

  Pracuji jako konzultant v oblasti udržitelných potravních systémů, jednoduše řečeno, v oblasti „jídla z blízka“. Propojuji a inspiruji zemědělce, majitele restaurací a jedlíky k vzájemné spolupráci na zachování a rozšiřování tradičních regionálních pokrmů a produktů, vyráběných řemeslným způsobem šetrným k přírodě a respektujících tradiční moudrost. Mám na starosti vedení programu Skutečně zdravá škola, který dětem pomůže získat představu o tom, odkud potraviny pocházejí, jak se pěstují a vyrábějí, a porozumět vztahům mezi jídlem, které jedí, a světem, ve kterém žijí.
 • Ing. Karolina Kallmünzerová - manažerka programu, lektorka, koordinátorka

  Jsem vzděláním ekonom, ale díky našim sportujícím dětem se mojí profesí stala výživa. Pečuji o sportovce vrcholové i rekreační a moc dobře vím, jak důležité je „kvalitní palivo“ pro fyzicky vytížený organismus a jak špatné výživové návyky sportovce souvisejí se zdravotními výkyvy jeho těla a potažmo i výkonností. Není mi lhostejné, jak se naše děti stravují. Jejich zdraví začíná doma, na talíři, ale podstatnou část života je ovlivněno i školním stravováním. Pojďme se tedy zasadit o to, aby se na správných stravovacích návycích dětí kvalitní školní stravování podílelo!
 • PhDr. Helena Burianová - finanční a projektová ředitelka

  Vzděláním učitelka s praxí vneformálním vzdělávání jako organizátorka a lektorka mimoškolních aktivit pro děti a jako manažerka a administrátorka vzdělávacích a sociálních projektů, autorka metodik.
 • Mgr. Andrea Hrušková - lektorka

  Kolem zdravého jídla a stolování se má profese točí již několik let. Jsem velmi ráda, že mohu využít svých zkušeností v tak smysluplném projektu, jakým je Skutečně zdravá škola. Jsem vzděláním kuchařka, výživová poradkyně a učitelka. Mým cílem je, aby účastníci našich praktických školení a seminářů odcházeli s nadšením a odhodláním měnit stravování dětí k lepšímu.
 • Michal Křepelka

  Rád prý vaří a jak sám říká "je to na mně vidět."Co je ale na Michalovi nepřehlédnutelné, je dobrá nálada, ochota pomoci, spolehlivost a naprostá profesionalita. Ještě než k vám dorazí, poznáte, že je v kuchyni jako doma. Školení tvoříme na míru každému provozu a tak s vámi Michal intenzivně komunikuje předem. O výsledku jeho práce nejlépe hovoří skvělé reference.
 • Ing. Lenka Pokorná - lektorka

  Vždy mi záleželo na tom, co jím. A proto chci, aby i mé děti jedly i nadále zdravě, až budou navštěvovat předškolní a školní zařízení. Do programu Skutečně zdravá škola jsem se přihlásila proto, že chci zdravou stravu umožnit i ostatním dětem. Mé motto zní: Zdravé děti, zdravá budoucnost.
 • Mgr. et Mgr. Zdeňka Trummová - lektorka

  Skutečně zdravá škola mi dává naději, že nebudu muset mít vbudoucnu obavy, co mé děti ve školách konzumují. Věřím, že Skutečně zdravá škola má obrovský přínos pro budoucí generace a jsem ráda, že mohu tento program podporovat svou aktivitou.
 • Mgr. Martina Wilczkeová - lektorka

  Jsem lektorkou výchovně vzdělávacích programů o lásce k přírodě pro MŠ a ZŠ. A příroda, to je i to, co jíme. Všechny plody a dary Matky Země jsou nám k dispozici, abychom byli zdraví, plní energie a síly, mohli si plnit své sny, rozvíjet své dary a sdílet svůj život s ostatními. Je pro mě velkým potěšením podílet se na šíření myšlenek Skutečně zdravé školy a přibližovat dětem nejen zásady zdravé výživy, ale prohlubovat v nich i respekt a úctu k přírodním zdrojům.
 • Ing. Jana Kotoučková - koordinátorka

  Již 12 let spolupracuji s biozemědělci s cílem přivést biopotraviny regionu k co nejširšímu spektru veřejnosti, formou pořádání biojarmarků, exkurzí na bofarmy a vzájemné výměny zkušeností. Program Skutečně zdravá škola je pokračováním mé činnosti, nyní mohu regionální producenty a šetrně hospodařící zemědělce propojovat se školami a pomáhat zvýšit kvalitu školního stravování.
 • Mgr. et Mgr. Veronika Mrázková - lektorka

  Jsem hrdá maminka dvou holčiček, paní učitelka českého jazyka a biologie a také kreativní člověk, který prostě dlouho neposedí. K týmu Skutečně zdravé školy jsem se přidala proto, že mám ráda, když se o změnách k lepšímu nejen mluví, ale dělá se i něco pro jejich realizaci.
 • Mgr. Olga Chlápková - lektorka

  Vaření bylo mým koníčkem již od dětství, zajímaly mne všechny možné alternativy a přístupy a vše se znásobilo v období očekávání první dcery. Nechtěla jsem se smířit s nabídkou trhu v té době a začala provozovat internetový obchod se zdravými a bio potravinami. Odtud byl již jen malý krůček ke spoluzaložení mateřské školy, kde rodičům záleží na tom, co jedí jejich děti a kam jsme s manželem rádi postupně dali naše obě dcery. Školka byla z prvních, které spolu s pilotními školkami a školami získala bronzový certifikát a standart stravování udržuje dále. Stala jsem se lektorkou a poté vedoucí školní jídelny Základní školy Waldorfské v Pardubicích, kde jsme též získali bronzový certifikát SZŠ. Není mi lhostejné, jak se děti stravují ve školách a školkách neboť v těchto zařízeních tráví podstatnou část svého života a zde je možnost vtisknout jim velký vklad v oblasti stravovacích návyků.
 • Ing. Kateřina Halamová, Ph.D. - lektorka

  Na kurzech vaření ráda propojuji moderní pohledy a poznatky o výživě s tradičními znalostmi našich předků. Učím o výživě s přesahem a vysvětluji, jak se bez dogmat a manipulací zorientovat v rozporuplných výživových doporučeních. Naučím vás připravovat zdravé a chutné pokrmy z méně tradičních surovin.
 • Dagmar Sedlářová - lektorka

  V mládí jsem toužila stát se zdravotní sestrou - starat se o nemocné. Brzy jsem ale pochopila, že je lépe, starat se o zdavé a zdraví, proto jsem se začala zajímat o to, jak toho docílit. Strava je základem zdraví celé mé rodiny a ráda bych ukázala i ostatním, že to není tak složité.
 • Mgr. et Mgr. Bohuslav Sedláček - zakladatel

  Jsem učitel na základní škole, tatínek tří dětí a jsem zakladatelem iniciativy Skutečně zdravá škola. Přeji si nejen to, aby školy zajišťovaly kvalitní stravování, které prospívá dětskému zdraví, ale také aby školní jídelny byly místem, kde vzdělávání nekončí, ale zcela přirozeným a příjemným způsobem pokračuje. Moje děti se budou ve škole stravovat téměř celé své dětství a mně záleží na tom, jak.
 • Ing. David Kukla - odborný garant

  Jsem zakladatel sítě prodejen lokálních potravin Sklizeno, foodie a otec dvou dětí, které systém školní jídelny ještě nepoznaly. Původním povoláním jsem stavař-technolog a profesionálně jsem se jídlem začal zabývat až po návratu z Německa, kde jsem žil a pracoval, a kde nikdy nebyl problém sehnat kvalitní potravinu za dostupnou cenu. A tady to problém byl. Doma jíme všechno s jedinou podmínkou, že to musí být kvalitní a s jasným původem. Já obzvlášť miluju šťavnaté hovězí a kvalitní masíčko vůbec, a náš dvouletý syn tuto vášeň sdílí. Skutečně zdravou školu podporuji proto, že chce, aby školní stravování nezničilo radost mých dětí z jídla a aby nám tu mohly vyrůst děti, kterým záleží na tom, co jedí. Nechci, aby moje děti prošly stejným peklem školního stravování jako já, kdy mi 15 let od ukončení ZŠ trvalo, než jsem začal opět jíst hovězí maso nebo cokoli podobného hnědé omáčce (aka UHO). To je podle mě cesta, jak zlepšít kvalitu jídla, a tím i života u nás.