Kuchařky jsou srdcem programu

Kuchařky jsou srdcem celého programu. Školy, které program realizují s největším úspěchem, jsou ty, které angažovaly kuchařky do centra dění programu a zapojily je do změn.

Kuchařky mohou inspirovat a motivovat žáky k tomu, aby si vybírali zdravé pokrmy, mohou přetvořit jídelnu na příjemný prostor. Mohou se podělit o své znalosti a dovednosti například s rodiči či s žáky v hodinách vaření nebo odpoledních kroužcích vaření. Mohou se zapojit do různých aktivit v průběhu roku a udělat tak ze školní jídelny centrum programu Skutečně zdravá škola. 

On-line kuchařka a recepty

V této záložce najdete desítky receptů speciálně vytvořených pro školní kuchyně. Recepty jsou normované a vyzkoušené v praxi. Rádi do databáze zařadíme i vaše osvědčené recepty, prosím, posílejte je na adresu tom@skutecnezdravaskola.cz

Kde nakupovat

Přehled zdrojů pro vyhledávání dodavatelů kvalitních produktů tak, abyste plnili kritéria programu Skutečně zdravá škola.

Návody a tipy

V této záložce najdete návody a tipy pro vedoucí a pracovníky školních kuchyní, jak plnit kritéria programu Skutečně zdravá škola. 

Další vzdělávání

Nabídka vzdělávacích školení pro pracovníky školních kuchyní. 

Mapa Skutečně zdravých dodavatelů

Zde najdete mapu a seznam prověřených dodavatelů kvalitních potravin a produktů, splňujících kritéria programu Skutečně zdravá škola. 

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací