7 kroků k ocenění Skutečně zdravá škola 

Postupujte podle těchto 7 kroků k úspěšnému naplnění kritérií programu Skutečně zdravá škola. 

1. Registrujte vaši školu do programu

Přidejte se ke stovkám škol, které již realizují program Skutečně zdravá škola a pomáhají svým žákům a okolí být zdravější. Jakmile registrujete školu do programu získáte přístup k návodům, metodikám, postupům a informacím ke splnění kritérií a zavedení programu ve vaší škole.

2. Vytvořte ve škole Akční skupinu pro zdravé a udržitelné stravování

Úspěch vychází z inspirativního vedení, proto doporučujeme založit ve škole Akční skupinu pro zdravé a udržitelné stravování. Akční skupina spolupracuje na zlepšování úrovně školního stravování a podporuje vzdělávání o jídle a kultuře zdravého a udržitelného stravování v rámci celého školního života.

3. Vytvořte Plán zdravého a udržitelného stravování

Identifikujte výzvy a možnosti zlepšení v oblasti zdravého a udržitelného stravování ve škole a vytvořte Plán jejich realizace. Plán by měl motivovat celou školu k podpoře a zapojení se do navržených aktivit.

4. Zapojte žáky a okolí školy do realizace Plánu

Zapojení žáků a studentů v rámci Akční skupiny hraje důležitou roli, pokud chceme, aby prováděné změny byly dlouhodobého charakteru. 

5. Plňte kritéria programu s pomocí našich pomůcek

Pečlivě prostudujte Kritéria Skutečně zdravé školy. Jejich naplnění je podmínkou pro udělení certifikátu. Pedagogům nabízíme mnoho metodických návodů a postupů. Naplňování bronzových, stříbrných a zlatých kritérií zlepší vaše školní stravování, obohatí vzdělávací program vaší školy a pomůže vašim žákům získat zdravé návyky pro zdravý život.

6. Vyplňte žádost o certifikát

Jakmile jste splnili všechna kritéria pro bronzové, stříbrné nebo zlaté ocenění, spojte se s jednou z našich regionálních koordinátorek, která vám pomůže vyplnit příslušnou žádost. 

7. Oslavte svůj úspěch

Splněním kritérií se vám podařilo zásadně zlepšit kulturu stravování ve vaší škole. Pomohli jste vašim žákům radovat se ze školního oběda a obohatit vzdělávání ve třídě o praktické vzdělávání na školní zahradě, návštěvy farmy a lekce vaření. Pomohli jste jim získávat dovednosti advokátů změny, jejichž angažovanost se může přenášet i do jejich rodin. Váš úspěch vám pomůžeme náležitě zviditelnit.