Karetní hra "Oslava dobrého jídla"

Tuto karetní hru jsme vytvořili jako doprovod ke společné hostině na oslavu dobrého jídla. Hostinu můžete uspořádat při různých příležitostech, například jako součást jarní akce „Týden s (pra)rodiči na školní zahradě“, v červnu jako součást rozlučkové hostiny s deváťáky, nebo na podzim v rámci vašeho školního farmářského trhu. Hostinu můžete ale připravit také jako součást Dne otevřených dveří ve škole nebo první třídní schůzky s rodiči prvňáčků. Společná příprava a konzumace jídla je skvělý způsob, jak prolomit ledy a lépe se poznat.

Hra „Oslava dobrého jídla“ je také ideální doplňkem aktivity Skutečně zdravé školy „Sejdeme se u stolu“, která pomáhá propojit různé generace a sociální skupiny prostřednictvím sdílení dobrého jídla. Hostinu „Sejdeme se u stolu“ můžete zorganizovat kdykoli v průběhu roku.

Používání karet

Přiložená karetní hra Oslava dobrého jídla je navržena tak, aby podnítila příběhy a vzpomínky na jídlo a lidi, které máme rádi, a aby inspirovala nový způsob nahlížení na potraviny, které si vybíráme k jídlu.  Každá karta je navržena tak, aby se hry mohl účastnit každý z hostů. Zapojujte karty v průběhu celé hostiny. Především se pokuste zajistit, aby měl každý z hostů příležitost sdílet svůj příběh i naslouchat příběhům ostatních. Pokud se na všechny karty nedostane, uložte si je na další oslavu.

Karty si můžete vytisknout ze souboru zde. Celý návod si stáhněte zde

Karty byly vyrobeny v rámci projektu "Rozvoj programu Skutečně zdravá škola", který finančně podpořil Státní fond životního prostředí.