Zimní hostina pro zvířátka

9. 2. 2021
Mateřská škola Česká Kopřivnice

V zimě musíme věnovat zvířátkům tu nejlepší péči, aby nestrádala hlady a v klidu zimu přečkala. I naše děti to ví, a proto jsme si zabalili do batůžků mrkve a jablíčka, a vydali se k nedalekému krmelci, abychom srnkám a zajíčkům trochu přilepšili. Mysleli jsme také na ptáčky. Po roce jsme opět vytáhli ptačí budku a nasypali do ní zrní, semínka a pár oříšků. Na strom na naší zahradě jsme pak pověsili námi vyrobená krmítka z role od papírových ubrousků obalených v semínkách a vydlabaných pomerančů naplněných zrním. Místo loje jsme ovšem pro ptáčky zvolili zdravější variantu – med! Olizovali se tak nejen ptáčci, ale také naše děti, které se během vyrábění medem celé upatlaly. Panečku, ten byl dobrý!