Zdravý den

Dne 31. 10. 2019 se na dolní budově Základní a Mateřské školy Ludgeřovice konal projektový den Skutečně zdravá škola. Žáci mohli ochutnat různé druhy zeleniny . Vyzkoušeli si jednotlivé potraviny poznat se zavázanýma očima a spoléhali se jen na chuťové pohárky. Nejnižší ročník pojal tento projekt ve stylu JABLÍČKOVÉHO DNE, tudíž se jablíčka ocitla v každé z jejich aktivit. Ve vyšších třídách žáci zjišťovali, kolik gramů cukru obsahují jednotlivé pochutiny, převážně sladkosti, které děti moc rády mlsají. Výsledky porovnávaly s množstvím cukru v jednotlivém ovoci. Závěr podtrhnul úžasný tříchodový oběd, na kterém si nejen žáci náramně pochutnali a talíře zely prázdnotou. Na tento den budeme velmi rádi vzpomínat.

Zdravý den 1Zdravý den 1Zdravý den 1Zdravý den 1Zdravý den 1Zdravý den 1