Zdravé pomazánky

Měsíc utekl jak voda a ochutnávka pomazánek pro rodiče v Soběchlebech skončila. Jednalo se o ochutnávku pomazánek, které pro děti připravuje paní kuchařka k dopoledním a odpoledním svačinkám.

Touto povedenou akcí se nám podařilo zabít dvě mouchy jednou ranou.  Za prvé ukázat jak neplýtvat jídlem a jak naložit s přebytky, a za druhé ukázat rodičům, že i neoblíbená nebo neatraktivní surovina může chutnat skvěle. Jít svým dětem příkladem a držet se hesla ,,Každé jídlo, které máme aspoň jednou ochutnáme".

Když paní kuchařce zbylo pečivo a pomazánka od svačiny, připravila rodičům jednohubky nebo tzv. kanapky, které ještě malinko dozdobila kousky ovoce a zeleniny. Kanapky naservírovala na tác s poklopem a už jen čekala až si rodiče začnou chodit pro své ratolesti.

Jak sama říkala ,,Moc mě to bavilo a budu ráda, když se v tom bude pokračovat. Pochvaly od rodičů mě moc potěšily a načechraly peříčka pro další spolupráci".

Na základě velice pozitivních ohlasům k pomazánkám, jsme se s paní kuchařkou domluvily, že dáme všechny recepty dohromady a připravíme pro rodiče a přátele školy brožuru pod názvem ,,Zdravé pomazánky".

Rodičům děkujeme za zpětnou vazbu, která nás opět namotivovala k další spolupráci. Už teď pracujeme na dalších nápadech a brzy se o ně s vámi zase podělíme.