Zdravé medové muffiny

25. 5. 2022

Že nám včeličky vyrábějí med, to ví každé malé dítě, ale že se z něj dají upéct výtečné muffiny, které budou navíc zdravé, o tom se přesvědčily děti ze třídy Hvězdiček.

Celý týden jsme si vysvětlovali důležitost včelek, oslavovali jejich svátek a především si užívali jejich produktu - medu. Po tom, co jsme si vysvětlili, z čeho se med vyrábí, došlo na ochutnávku, při které jsem měla strach, že ani nebudeme mít z čeho péct, po medu se jen zaprášilo. Kousek nám přece jenom zbyl, a tak jsme si prvni ukázali pokus s různou hustotou látek, a pak se směle pustili do pečení dle obrázkového receptu, podle kterého to děti hravě zvládly samy. A že se jim povedly! Ani jsem upečené muffinky nestihla vyfotit, jak se po nich zaprášilo.

Zdravé medové muffiny 1Zdravé medové muffiny 1Zdravé medové muffiny 1Zdravé medové muffiny 1Zdravé medové muffiny 1