Pěstování microgreens

Ve dnech od 8. 2. do 26. 2 se naše školka zapojila do pěstování microgreens v rámci projektu „Skutečně zdravá škola“. Microgreens jsou mladé výhonky zeleniny, které se sklízí po vyklíčení a mají vysokou výživovou hodnotu.

Každá třída měla k dispozici semínka červené řepy, slunečnice, hrachu a ředkviček. Děti se nejprve seznámily se semínky, které sledovaly pod lupou, obkreslovaly, stavěly z nich mandaly, rozpoznávaly dle tvaru, zvuku a třídily je. Poté zasely semínka a každý den jim věnovaly péči (zalévání, pozorování a zaznamenávání růstu zeleniny). Po vyklíčení microgreens sklidily a dle zájmu ochutnaly. Zbylé výhonky jsme odnesly do krmítek pro ptáčky a hlínu na kompost. Dětem se aktivity moc líbily. Třída Rarášků se pěstováním inspirovala a každé dítě si zaselo svojí papriku, o kterou se dlouhodobě stará.

Pěstování microgreens 1Pěstování microgreens 1Pěstování microgreens 1Pěstování microgreens 1