Den Země

29. 4. 2021
Mateřská škola Česká Kopřivnice

U příležitosti Dne Země jsme si do vyvýšených záhonků nasadili pažitku, libeček, rozmarýn, bazalku a zaseli semínka různé zeleniny. Každý den pozorujeme, co se v záhonku změnilo a samozřejmě záhonky zaléváme. Už se těšíme, až nám to všechno paní kuchařky přidají do dobrůtek, které pro nás připravují.

Také jsme sadili květinky do truhlíků – ty budou zdobit celou Kopřivnici, květinky do velkých květináčů – ty budou zdobit naší MŠ a stromeček – smrk stříbrný, který jsme dostali od našeho města Kopřivnice a zaseli semínka kytiček afrikánů a cínie do truhlíků ve třídě – na pozorování růstu.

Ušili jsme jednorázové eko pytlíky na ovoce a zeleninu ze starých záclon. Při nákupu a uchování potravin nemusíme používat igelitové. Používat je bude jak maminky, tak paní kuchařky v MŠ.

Uklidili jsme si zahradu a nedaleký lesík jsme vyčistili od odpadků.

Během týdne jsme plnily různé úkoly a hry zaměřené na ekologii.

Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1Den Země 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací