Den otevřených dveří - MŠ Třesovice je tu již 40 let s Vámi

28. 8. 2021

Dne 28.8.2021 jsme společně s kolektivem MŠ uspořádali Den otevřených dveří k příležitosti výročí 40. let od založení naší školky. Kromě otevřených dveří a volné prohlídky prostor budovy i zahrady, bylo možné shlédnout také výstavu RETRO stavebnic, didaktických pomůcek, leporel a hraček, kterou jsme k této příležitosti vytvořili. Dveřmi prošlo a s námi pohovořilo dohromady přes 90 návštěvníků, mezi kterými byli naši současní rodiče a děti, od následujícího školního roku i budoucí rodiče s dětmi, představitelé naší a sousední obce i široká veřejnost. Při této jedinečné příležitosti jsme mohli odprezentovat i ochutnávku z programu Zdravé školní jídelny a Skutečně zdravé školy. Představili jsme pokrmy z řad zdravých svačinek v podobě tradičních i netradičních školních pomazánek (dýňová, cizrnová, avokádová, tuňáková, z červené řepy, z červené čočky), do školního jídelníčku nově zařazené saláty z černé čočky, tarhoňový salát s červenou řepou, fazolový salát a zelný s kukuřicí. Vzhledem k úrodě jsme se mohli pochlubit i již sezónní dýňovou polévku ze školního dýňového záhonu, který již druhým rokem opečováváme společně s dětmi. Dále jsme podávali i sladké dezerty ve zdravějších verzích, jako například perník z fazolové mouky, cuketovou bábovku apod. Ke všem pokrmům byl přiložen k náhledu či pro domácí inspiraci i recept s výčtem použitých surovin. Jak jsme předpokládali, tak hovory směrovány k vaření ve zdravém, čerstvém a regionálním stylu na sebe nedaly dlouho čekat, za což jsme velmi rádi.