Cheesecake na den dětí

10. 6. 2021
Mateřská škola Česká Kopřivnice

Oslavu Dne dětí lze slavit různým způsobem. Soutěžemi, dnem plných her nebo pěkným výletem. Všechny tyto činnosti u nás v mateřské škole proběhly, ale stále tomu chybělo ještě něco dobrého, sladkého, a hlavně zdravého na mlsání. A tak v rámci projektu Skutečně zdravá škola jsme se pustili s dětmi do výroby “ Malinových mini cheesecaků”. A protože jde mlsat i zdravě, použili jsme na výrobu zdravé suroviny – ovesné vločky, tvaroh, ricotu a maliny nebo borůvky.

Nejprve jsme ručně zpracovali ovesné vločky s trochou másla, touto směsí jsme zaplnili dno papírového košíčku. Děvčátka pak vyšlehala do pěny tvaroh s nicotou a tento krém jsme položili na hmotu z ovesných vloček. Vršek dortíčku si děti ozdobily ovocem – malinami nebo borůvkami.

Po upečení jsme dortíčky nechali vychladnout a pak jsme se teprve pustili do mlsání. A to byla teprve ta opravdová mlska, která ke každé oslavě patří.

Cheesecake na den dětí 1Cheesecake na den dětí 1Cheesecake na den dětí 1Cheesecake na den dětí 1Cheesecake na den dětí 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací