Čas adventních tradic

17. 12. 2021

ADVENT - období, kdy se s dětmi věnujeme spoustě krásných českých tradic, na které by se jistě nemělo zapomínat. A řada tradic jde krásně spojit i se vzděláváním v duchu Skutečně zdravé školy. S dětmi jsme se tento týden věnovaly například pečení cukroví - konkrétně perníčků - samozřejmě z domácího těsta a při dodržení výběru kvalitních surovin. Naše perníčky pak sloužily jako pohoštění pro návštěvníky školky při odhalování postaviček do našeho venkovního dřevěného Betlému. Dále jsme si vyzkoušely krájení jablíček (českých) a hledání hvězdičky - a z nich jsme pak krájely a sušily křížaly, které odedávna také patří mezi vánoční pochoutky. Také jsme si řekly o již zapomenuté, ale hezké tradici svobodných dívek - krájení patek vánočky. Pro tuto ukázku nám posloužil nádherný dáreček od jednoho našeho hošíčka a jeho maminky - domácí vánočka s rozinkami a mandlemi pro každého člena našeho školkového týmu. Advent si fakt užíváme.