Zpátky v akci

25. 8. 2022
MŠ BÍLÁ

Po zhruba šesti týdnech jsme se vrátili do školky a šli jsme zjišťovat, co nám zahrada nadělila. V průběhu prázdnin se nám o zahradu starala jedna z učitelek, která to má nejblíž.
Hned první den jsme mohli sklízet krásné cukety, které hned zpracovala naše paní kuchařka na cukeťáky, byly výborné a dětem moc chutnaly. Sem tam se nám ještě podaří ulovit nějakou tu jahodu, ty většinou končí ve vodě, kterou máme jako zdroj tekutin na celý den. No a větší akcí byl hon za brambory. Brambor jsme dali jen pár do kalfasu, ať děti vidí, kde se brambory berou, že nerostou na stromě a že to dá i nějakou práci než se dostanou vůbec do kuchyně. Dali jsme dětem lopatky a pustili je na lov. Cítili jsme se chvíli jako malí archeologové. Děti opravdu bavilo brambory hledat a nacházet. Měli jsme pár slušně velkých kousků a pár mini brambůrek v každém případě to byla krásná zkušenost.

Zpátky v akci 1Zpátky v akci 1Zpátky v akci 1Zpátky v akci 1Zpátky v akci 1Zpátky v akci 1Zpátky v akci 1Zpátky v akci 1