Zpátky na farmě u Pourových

10. 2. 2023

S předškolními dětmi jsme se dnes z Věkoš opět vypravili na nedalekou rodinnou farmu Pourových. Využili jsme služeb dopravního podniku a nastoupili do autobusu č. 13 směrem do Ruseka. Příjemnou procházkou jsme se dostali až k branám království lahodného sýra a jogurtu. Součástí farmy je rovněž mlékárna „U Josefa“, která nabízí široký výběr produktů tradičních receptur vyráběných z vlastního čerstvého kravského mléka.

Po uvítací degustaci obohacené o zajímavé informace o jednotlivých produktech a ukázku práce s Mlékomatem jsme se vydali na návštěvu za kravičkami a telátky. Děti se dozvěděli více o tom, jak o zvířata nejlépe pečovat a mohly si je i pohladit. Byli jsme svědky praktické ukázky práce s traktůrkem při čištění stání a krmení. Po celou dobu nám dělaly společnost moc milé a přítulné kočičky.

Na zpáteční cestě jsme se setkali také s dalšími zvířecími kamarády – s koňmi, kteří nás z výběhu zdravili řehtáním. Vraceli jsme se spokojení a plní nových zážitků.