Zobání pro ptáčky i pro dětičky

12. 2. 2020
Školička Kamarád Nové Veselí

Při tématu "Kdepak ty ptáčku hnízdo máš" si děti povídaly o životě ptáčků v zimě, o tom, jak o ně pečujeme a společně s paní učitelkou vyráběly lojové koule. A když nakrmily ptáčky, tak i sobě upekly domácí müsli.

Recept:

1 balíček ovesných vloček
máslo
kondenzované mléko z mlékárny Hlinsko, které je našim regionálním produktem:-)
Ovesné vločky, máslo a mléko pečeme v troubě při teplotě cca 150 1/2 až 3/4  hodiny. Je potřeba hodně často míchat.
Na dochucení můžeme použít různé druhy sušeného ovoce nebo oříšků. My jsme použili sušené meruňky, banány a brusinky. Naše sušené ovoce jsme totiž použili do vánočních balíčků na náš jarmark, takže nezbylo, než si koupit. Müsli bylo výborné a ochutnávku jsme nabídli i do ostatních tříd.