Získali jsme bronzový certifikát

Ocenění nám bylo uděleno za splnění potřebných kritérií v oblastech angažovanosti a kultury stravování, kvality jídla a místa jeho původu, vzdělávání o jídle a stravování a místní společenství a spolupráce. V rámci bronzových kritérií plní školní jídelna požadavky na výrobu pokrmů, které musí být minimálně ze 75 procent tvořeny z čerstvých a nezpracovaných surovin, dětem musí být podávané pouze neslazené nápoje a děti mají být vzdělávány o původu potravin a vaření. Škola zapojuje rodiče a žáky do zlepšování školního stravování a prožitku v jídelně prostřednictvím Akční skupiny pro zdravé stravování. Poskytujeme žákům možnost vzdělávacích aktivit v oblasti přípravy pokrmů, provozujeme ukázkovou přírodní zahradu a organizujeme pro žáky návštěvu farem v okolí. Při úklidu v prostorách školy a mytí nádobí ve školní jídelně používáme jen ekologicky šetrné čisticí a mycí prostředky.

„Z ocenění máme velkou radost, je důkazem toho, že vařit pro děti zdravě a kvalitně je správné. Plnění stanovených kritérii není jednoduché, vyžaduje obrovské nasazení, kreativitu a odpovědný přístup učitelů, kuchařek i rodičů. Jsme rádi, že se nám podařilo kritéria naplnit, věříme, že se brzy můžeme ucházet i o stříbrnou úroveň,“ říká Andrea Mifková, vedoucí školní jídelny.

Získali jsme bronzový certifikát 1Získali jsme bronzový certifikát 1Získali jsme bronzový certifikát 1