„Země nám to darovala”

 „Země nám to darovala, Slunce nám to uzrálo. 
 

Milé Slunce, milá Země, my Vám za to děkujeme!” 

Poděkování Zemi a Slunci za dobré jídlo provází nejen čas oběda v naší školce, ale pro tentokrát se stalo i hlavním motivem pro „Den Země v MŠ Brožíkova”. Pro děti v doprovodu rodičů byly již po čtvrté připraveny aktivity, které souvisely s tradičními tématy: recyklace a třídění odpadů, kompostování, ochrana životního prostředí, kontakt se zvířaty. Novinkou bylo téma zdravého stravování. 

Zahájení akce se ujaly děti z pěveckého sboru naší MŠ - PRAMÍNEK. Následně se děti vydaly objevovat svět bylinek, dozvědět se o původu potravin, pracovat s přírodními materiály, zkoumat vlastnosti ovoce a zeleniny, rozlišovat zdravé a nezdravé potraviny, sestavit si „Zdravý talíř” podle Skutečně zdravé školy a plnit mnoho dalších aktivit. Mimo stanoviště připravená paní učitelkami se dětem představily tyto organizace: Český svaz včelařů, zvířátka z „Mobilního zvěřince” a ze záchranné stanice ZO ČSOP JARO Jaroměř, pro kterou MŠ opět pořádala věcnou sbírku.  

Naše poděkování za dobré jídlo patří nejen Zemi a Slunci. Pochopitelně děkujeme i vedoucí školního stravování a paním kuchařkám, které pro nás připravily zdravé pohoštění a voňavé bylinkové čaje, které nás zahřály. Přes nepřízeň počasí dorazilo na akci přes 150 dětských badatelů. Děkujeme Vám za vaši přízeň.

MŠ je zapojena v programu „Skutečně zdravá škola”, která propaguje zdravé stravování ve školských zařízeních. MŠ usiluje o získání bronzového certifikátu v tomto programu.

Zpět na výpis