Ze zahrady do spíže

14. 10. 2021

Ve čtvrtek 7. 10. jsme prožili první letošní společnou akci s rodiči a dětmi. Tentokrát se jednalo o žhavou novinku, která nesla název “Ze zahrady do spíže”.

Paní učitelky si připravily 9 stanovišť s úkoly různého zaměření. Jedno však měly společné - ukrývaly v sobě dobroty, které se urodily na zahradě a během podzimu jsme si je zpracovali a uložili do špajzek. Děti měly za úkol nakrmit své rodiče sušeným jablkem, švestkou, dýní a hruškou, a tatínci s maminkami rozpoznávali dané chutě. Hrály se piškvorky s dýněmi. Česaly se jabloně a hrušně. Poznávalo se ovoce a zelenina pouze podle hmatu. Vyráběla se bylinková sůl a vonné pytlíky. Strkaly se mrkve do správně velkých otvorů, házelo se bramborou na věž z tubusů, hledalo se ve špajzce podle obrazového seznamu a v neposlední řadě se ochutnávalo! Ptáte se co? Všechno, co jsme našli ve spíži a chtěli jsme se o to podělit i s receptem pro všechny zájemce. Ve stánku “U Mlsíka”, kde vypomáhala naše báječná vedoucí školní jídelny, tak byla možnost okoštovat zavařené okurky, ačokču, zelí a červenou řepu, cuketové zelí, americké okurky, marmelády a džemy z bio ovoce, ale i exotického ovoce, kompoty, přesnídávky, povidla, falešné brusinky, sušené ovoce, ovocné šťávy, mošty i sirupy! Bylo toho opravdu hodně!

A ještě ke všemu se spousta výrobků mohla chlubit nálepkou “zdravého zavařování” - tzn. využitím BIO potravin, agaru, citrusového pektinu, menší či žádnou sladivostí cukrem či jinou zdravější vychytávkou. :-)

Akce se nám moc povedla, ale hlavně se moc líbila! Děti, rodiče i paní učitelky si odpoledne náramně užili!

Ze zahrady do spíže 1Ze zahrady do spíže 1Ze zahrady do spíže 1Ze zahrady do spíže 1Ze zahrady do spíže 1Ze zahrady do spíže 1