Zdravou cestou k úspěchu

Když se naše škola v roce 2019 zapojila do projektu Skutečně zdravá škola, chtěli jsme podpořit zdravé školní stravování a rozšířit povědomí o zdravých potravinách mezi žáky i jejich rodiči. Zaměřili jsme se na svačiny žáků a se školní jídelnou jsme se domluvili na úpravě sortimentu ve školním bufetu. Velmi ochotně začali připravovat zdravé svačinky, které byly doplněny zeleninou, ovocem a cereáliemi. 

Velmi brzy jsme začali usilovat o získání bronzového certifikátu, který nám byl předán v roce 2020. V aktivitách jsme nadšeně pokračovali a po dvou letech jsme bronzový certifikát úspěšně obhájili. S přibývajícími aktivitami spojenými s propagací zdravého stravování jsme si si čím dál tím víc uvědomovali, že jsme již překonali bronzovou metu a všechny síly jsme soustředili k získání stříbrného certifikátu. Na podzim jsme uspořádali farmářské trhy a zapojili jsme se do projektu Jedlé školní zahrady. Při slavnostním otevření v květnu 2023 nám byl zároveň předán stříbrný certifikát, na který jsme byli mimořádně hrdí. 

Podařilo se nám navázat spolupráci s obcí, místními spolky chovatelů a pěstitelů, oslovili jsme řadu expertů, vybavili novou zahradu o venkovní třídy, včelí úly, broukoviště, ježkovníky, nové vyvýšené záhony, zasadili původní odrůdy ovocných stromů a keřů. Kromě toho se začali sami žáci intenzivně zapojovat do chodu školní zahrady tím, že začali sami zalévat, sázet či vyrábět ptačí budky nebo ježkovníky v pracovních činnostech. Všechny vypěstované produkty míří do školní jídelny, která je zpracovává a dává dětem v čerstvé podobě. 

Zdravou cestou k úspěchu 1Zdravou cestou k úspěchu 1Zdravou cestou k úspěchu 1Zdravou cestou k úspěchu 1Zdravou cestou k úspěchu 1Zdravou cestou k úspěchu 1Zdravou cestou k úspěchu 1Zdravou cestou k úspěchu 1
Zpět na výpis