Zdraví v pojádce

Zdraví v pohádce?

V rámci týdenního tématu pohádky „O Zlatovlásce“ jsme s dětmi vyráběli zeleninová zvířátka z této pohádky. Jako prvního si děti vyzkoušely vyrobit kouzelného hada a ten, kdo jej ochutná, bude rozumět řeči zvířat. Děti tohoto hada vyrobily ze salátové okurky, cherry rajčat a mrkve. Tělo hada vytvořily pomocí okurky, kterou nakrájely na kolečka. Mrkev oškrábaly a nakrájely také na kolečka. Rajčátka použily k dekoraci a také k tvorbě očí. Děti hada snědly s velkou chutí a poté na procházce zkoušely, zda porozumí ptáčkům a jiným zvířátkům, které jsme na procházce potkali. No každý uslyšel něco jiného. ????

Druhé zvířátko, které v příběhu figurovalo, byla kouzelná rybička, kterou Jiřík zachránil, když se o ní hádali dva rybáři. Rybičku děti vytvořily opět z okurky a mrkve. Obě zeleniny nakájely a naaranžovaly jako tělo rybičky. I toto zvířátko dětem velice chutnalo.

Zdraví v pojádce 1