Zdravé odpolední vaření v Motýlcích s rodiči - Pomazánky a domácí chléb

Ve třídě Motýlků se ve čtvrtek 21.3. pořádalo odpolední zdravé vaření s rodiči. Připravili jsme si pro rodiče čtyři druhy pomazánek, domácí chléb a zeleninu. Na každý stoleček jsme si připravily recept a suroviny na danou pomazánku. První pomazánka byla z receptů jedné za miminek – tuňáková, které se hned zhostila a začala s dětmi připravovat. U dalšího stolečku na nás čekala šunková pěna, dále na doporučení další maminky pomazánka s tofu (a s vynalézavostí našich maminek si maminky pomazánku doladily dalšímu surovinami J). Jako poslední pomazánka byla tvarohová vajíčková, která děti velice bavila připravovat, neboť krájení vajíček pro ně byla ohromná zábava. Dále bylo potřeba očistit a nakrájet zeleninu a rozkrájet chléb k pomazánkám. Děti s rodiči pak ochutnávaly ať už na chlebu či na plátcích zeleniny (paprika, okurka, mrkev). Celé odpoledne bylo velice povedené a příjemné.