ZDRAVÉ NEPEČENÉ CUKROVÍ

25. 11. 2021
Mateřská škola Pardubice - Polabiny, Brožíkova 450

V předvánočním čase a v souvislosti s tématem „Moje tělo-moje smysly“ si paní učitelka Libuška připravila s dětmi Banánové kuličky. Zapojily smysly zrak, hmat, čich a chuť. Samotné zdravé sladké práci předcházela motivace a předvedení pracovního postupu paní učitelkou. Děti ani nedutaly a tak Libušku vnímaly, že si pak věděly rady a byly téměř samostatné.  Důkladně si umyly ruce, každé dítě si na talířku vidličkou rozmačkalo čtvrtku banánu, přidalo připravené suroviny (drcené cereální sušenky, opražené vločky a hrozinky). Pak vše důkladně promíchaly, ze směsi vytvarovaly kuličku a obalily v kokosu. Jen tak tak jsem stihla pořídit fotografie, než kuličky snědly J všem dětem moc chutnaly a některé už plánovaly, co s maminkou potřebují nakoupit, aby si je mohly udělat i doma J .