Zdravé laskominy doma i na školní zahrádce - MŠ Jakubčovice

Během distanční výuky jsme motivovali rodiče s dětmi, aby se blíže zajímali o to, co vlastně jedí, co pijí, jak se starají o naše životní prostředí, ve kterém všichni žijeme. Odezva na sebe nedala dlouho čekat. Dočkali jsme se krásných fotek z aktivit dětí a rodičů v podobě pečení chleba, výroby salátů, výroba zdravého lízátka (hořká čokoláda, domácí sušené hrušky a jablka, sázení stromků apod.) Všechny tyto aktivity, kde si krásně společně strávený čas rodiče s dětmi užívají, nám udělaly velkou radost. Po otevření mateřské školy pro předškolní děti a děti z IZS jsme trávili co nejvíce času venku, v přírodě, ale také na naší školní zahradě. Jaké překvapení nás čekalo na našem záhonku v podobě vyrůstajícího česneku. Děti byly nadšené. Opravdu je to ten česnek, který jsme před zimou nasadili? Vedle něj nám radost udělal také medvědí česnek, který jsem společně s pažitkou natrhali a přidali do polévky. Medvědí česnek nám chutnal stejně, jako těm medvědům, kteří ho na jaře tak rádi konzumují, aby byli celý rok zdraví. Tak snad my budeme taky a Vám přejeme to stejné. Pevné zdraví!