Zdravé je dobré, aneb projektový den pro děti i rodiče

V rámci programu Skutečně zdravá škola se v pátek 18. června uskutečnilo v naší škole několik aktivit na podporu zdravého stravování a uvědomění si spojitosti mezi jídlem a lidským zdravím. Pro sedmáky byl připraven dvouhodinový program Na obranu jídla. Jeho součástí bylo zhlédnutí stejnojmenného filmu novináře Michaela Pollana a diskuse s lektorkou a naší dlouhodobou poradkyní Mgr. Andreou Hruškovou. Žáci tak získali odpovědi na to, jak je možné, že moderní strava způsobuje choroby, a co s tím mohou dělat. Na závěr ochutnali zdravý dezert – crumble s lesními plody, ovesnou drobenkou a smetanovo-jogurtovým krémem, který jim tak chutnal, že si vyžádali recept na jeho přípravu.

Následovalo povídání s dětmi v mateřské škole o tom, co by na  zdravém talíři nemělo chybět. Potom si děti samy připravily svačinky v podobě zeleninových špízů, což je velmi bavilo, a po obědě proběhl seminář  zaměřený na přípravu dětských přesnídávek a svačinek. Účastníci z řad rodičů ochutnali jáhlové kuličky, pomazánku z červené čočky, jablečný puding a ovocný crumble s ovesnou drobenkou a navíc obdrželi recepty na jejich přípravu. Už se těšíme na další návštěvu paní Hruškové, která proběhne v srpnu. Tentokrát se bude jednat o seminář pro paní kuchařky v naší školní jídelně.

Jak vidíte, zdravému stravování se v naší škole věnujeme intenzivně, jak ve vzdělávání, tak při stravování v naší školní jídelně a jsme velmi rádi, když nás v tomto snažení podporují rodiče.

Zdravé je dobré, aneb projektový den pro děti i rodiče 1Zdravé je dobré, aneb projektový den pro děti i rodiče 1Zdravé je dobré, aneb projektový den pro děti i rodiče 1Zdravé je dobré, aneb projektový den pro děti i rodiče 1