Zdravé chlebíčky na oslavu bronzové medaile

31. 5. 2019

V měsíci květnu získala naše mateřská škola bronzovou medaili s certifikátem Skutečně zdravá školka.

Během celého školního roku se děti průběžně seznamovaly se surovinami, ze kterých se připravují pokrmy na školním jídelníčku, učily se znát původ, zpracování, které potraviny jsou pro naše zdraví důležité a proč. K dochucení nebo výrobě některých pokrmů jsme využili bylinky z naší školní bylinkové zahrádky. Při slavnostním předávání ocenění byla pro hosty a návštěvníky připravena ochutnávka zdravých pokrmů, kterou připravily jak paní kuchařky, tak i děti z mateřské školy.

Děti z naší MŠ Jakubčovice také přispěly k pohoštění hostů svým kulinářským uměním a připravily si ochutnávku ve formě vlastnoručně vyrobené pomazánky. Do školky si přinesly domácí vajíčka, petrželovou nať, v místním obchodě jsme zakoupily více zrnné pečivo, tvaroh, rajčátka, zakysanou smetanu a z naší bylinné zahrádky jsme použili pažitku.

Nyní již vše záleželo na kuchařské zručnosti dětí – loupání uvařených vajíček, krájení, míchání, dochucování. Výsledkem byla vajíčková pomazánka, kterou děti namazaly na nakrájenou celozrnnou bagetu. Hotové chlebíčky jsme přizdobili rajčátkem a petrželovou natí. Z výsledku své práce byly děti nadšené a ze zbytku pomazánky si připravily malou zdravou svačinku.

Zdravé chlebíčky na oslavu bronzové medaile 1 Zdravé chlebíčky na oslavu bronzové medaile 1