Zdravá krabí pomazánka

12. 10. 2022
Základní škola a mateřská škola, Jaroměřice, okres Svitavy

Ani v tomto dalším školním roce kuchyňka Základní školy Jaroměřice neosiří. Kromě školní družiny, která žákovskou kuchyňku navštěvuje poměrně pravidelně, využíváme kuchyňku i v tomto školním roce pro náš kroužek Zdravé vařeníčko. Vzhledem k tomu, že je naše škola zapojena v programu Skutečně zdravá škola, se i pro tento rok našla nová parta malých zájemců (9 dívek z 1. třídy a 4 dívky ze 2. třídy), kteří chtějí nakouknout pod pokličku zdravého kuchařského umění. Do kroužku se tedy přihlásilo 13 dívek, které si hned v prvním kroužku vyzkoušely zdravou pomazánku z krabích tyčinek. Při první schůzce dívky poznaly, že nikdo učený z nebe nespadl. Všichni s očekáváním poslouchali pokyny, kterými se následně řídili. Učili se, že nůž se používá na krájení ovoce, zeleniny, masa a ne vlastních prstů. Horká poklička se nezvedá bez chňapky a teplá plotýnka se nezkouší rukou, rozpálená trouba dokáže pěkně popálit. Po prvním kroužku si již dívky umí udělat zdravou svačinku. V dalším setkání Zdravého vařeníčka budeme připravovat pomazánku z červené řepy, dále pak zapečenou zeleninu. Už se těšíme na další setkání.

Zdravá krabí pomazánka 1Zdravá krabí pomazánka 1