ZAVOLEJTE FARMÁŘI, ANEB Z PARDUBIC DO DOLEJŠÍHO MLÝNA ZA VTEŘINU

Jsem ráda, že v programu SZŠ vymysleli projekt „Zavolejte farmáři“ a my tak měli možnost se prostřednictvím informačních technologií přenést na farmu. Je to úžasný zážitek pro malé i velké, perfektní ozvláštnění vzdělávacích aktivit.

Naše dvě předškolní třídy (Čmeláci a Mravenci) jsme doslova během vteřiny propojili s BioFarmou Dolejší Mlýn. Díky farmářce Lindě, která je ochotná vést videohovory, díky Mgr. Václavíkovi ze SZŠ a díky kolegovi Tomášovi, který naši PC techniku zprovoznil, se naše děti dozvěděly o životě na farmě. Z předchozích rozhovorů s dětmi vím, že ne každé má možnost něco pěstovat na zahrádce nebo dokonce chovat zvíře, o to víc byl pro ně tento videohovor přínosný.

Cituji pana učitele Tomáše ze třídy Mravenci: „Naše děti tuto netradiční formu spojení velice ocenily. Po celou dobu se zájmem sledovaly ukázku plodin, které se na farmě pěstují. Příjemným zpestřením byla původně neplánovaná ukázka zvířat. Děti si kravičku Adélku a oslíka Prince pamatují dodnes“.

Děti byly nadšené, zaujaté a doslova vtažené přes obraz až na farmu. Vtipné i účelné bylo, když se před kamerou nečekaně objevila dcera paní farmářky, nebo zvědavá zvířátka. Děti pak pro paní farmářku nakreslily, co se jim nejvíce líbilo, co je zaujalo. Byly to převážně obrázky ukazované zeleniny (paprik, mrkve, brambor), obrázky různě velkých odrůd jablek z jejich starého jablečného sadu a plata s vajíčky. Videohovor rozpoutal velmi živou diskusi, děti byly nadšené vším, co díky farmářce Lindě viděly a slyšely. V neposlední řadě se i dozvěděly, jak vypadá běžný den na farmě, co vše je třeba stihnout a obstarat. Nejprve vlastní rodinu, pak zvířátka, zahradu, sad a nakonec políčka. V každém ročním období zajišťují chod farmy odlišně. Plánujeme si tedy zavolat i během zimy, jara a léta, už se všichni moc těšíme.

Michaela Vavřinová

ZAVOLEJTE FARMÁŘI, ANEB Z PARDUBIC DO DOLEJŠÍHO MLÝNA ZA VTEŘINU 1ZAVOLEJTE FARMÁŘI, ANEB Z PARDUBIC DO DOLEJŠÍHO MLÝNA ZA VTEŘINU 1ZAVOLEJTE FARMÁŘI, ANEB Z PARDUBIC DO DOLEJŠÍHO MLÝNA ZA VTEŘINU 1ZAVOLEJTE FARMÁŘI, ANEB Z PARDUBIC DO DOLEJŠÍHO MLÝNA ZA VTEŘINU 1ZAVOLEJTE FARMÁŘI, ANEB Z PARDUBIC DO DOLEJŠÍHO MLÝNA ZA VTEŘINU 1ZAVOLEJTE FARMÁŘI, ANEB Z PARDUBIC DO DOLEJŠÍHO MLÝNA ZA VTEŘINU 1ZAVOLEJTE FARMÁŘI, ANEB Z PARDUBIC DO DOLEJŠÍHO MLÝNA ZA VTEŘINU 1ZAVOLEJTE FARMÁŘI, ANEB Z PARDUBIC DO DOLEJŠÍHO MLÝNA ZA VTEŘINU 1ZAVOLEJTE FARMÁŘI, ANEB Z PARDUBIC DO DOLEJŠÍHO MLÝNA ZA VTEŘINU 1ZAVOLEJTE FARMÁŘI, ANEB Z PARDUBIC DO DOLEJŠÍHO MLÝNA ZA VTEŘINU 1