Zapojení do projektu SchoolFood4Change a regionální setkání partnerů ve Vídni

21. 1. 2023

Zapojení do projektu SchoolFood4Change V prosinci 2022 se naše mateřská škola zapojila do projektu SchoolFood4Change (SF4CH), jehož cílem je celoškolní přístup ke stravování zaměřený na zdraví a udržitelnost. Toto téma je nám velice blízké a tak paní ředitelka Ludmila Jirotková využila možnost zúčastnit se regionálního setkání SF4CH ve Vídni ve dnech 17. – 19. 1. 2023. O cestě říká: „Celé setkání hodnotím velmi pozitivně, měla jsem možnost sdílet zkušenosti s kolegy nejen z České republiky, ale i z Rakouska, Slovenska, Německa a Maďarska. Určitě bych chtěla zmínit návštěvu školy v Boerhaavegasse, kde jsme hovořili s pedagogy, ale také se členy žákovského EKO týmu. Bylo skvělé vidět nadšení žáků pro ekologii, zdravý životní styl a zdravé stravování. Dalším zážitkem byla návštěva CITY FARMY, kterou jsme si nejen prošli se skvělými průvodci a dozvěděli se spoustu zajímavostí o udržitelném pěstování, ale měli možnost společného vaření a opět sdílení zkušeností, problémů, výzev i inspirativních příkladů z praxe. V neposlední řadě musím pochválit ubytování v hotelu Boutiquehotel Stadthalle, prvním SDG hotelu na světě, kde je všude vidět to, jak vážně berou ochranu životního prostředí. Rozhodně bylo celé setkání velmi inspirující a motivační k dalším krokům, které určitě chceme podniknout, abychom splnili daná kritéria a získali certifikát na evropské úrovni. Velice děkuji Tomovi Václavíkovi a celému realizačnímu týmu za tuto zkušenost.“

Zapojení do projektu SchoolFood4Change a regionální setkání partnerů ve Vídni 1