ZAHRADNÍČCI Z MŠ MÁNESOVA KROMĚŘÍŽ

Malí zahradníci vypěstovaly bylinky - řeřichu, bazalku, oregano, majoránku, libeček, petržel, tymián, rozmarýn. Před odchodem na prázdniny jsme vzrostlé rostlinky otrhali, lístky jsme posekali a smíchali s mořskou solí, nechali usušit. Hotovou bylinkovou sůl jsme dali do školní kuchyně.

Děti si také odnesly domů rostlinky bazalky červené, aby si ji mohly pěstovat a využít úrodu z bylinky doma v kuchyni.

Ze záhonků jsme sklidili úrodu jahod a hrášku, usušili jsme lístky máty, meduňky a květy heřmánku, které využijeme na přípravu bylinkového čaje.