ZAHRADNÍ SLAVNOST v Pastelce

8. 10. 2023

Ve středu 4. října jsme společně s rodiči a dětmi oslavili PODZIMNÍ SKLIZEŇ. My i rodiče jsme připravili a společně ochutnali dobroty z JABLÍČEK - koláč s drobenkou, jablečný štrůdlík, jablečné koláče a řezy, mřížkovaný jablečný koláč nebo sušená jablíčka. Moštovali jsme z jablíček čerstvou šťávu a ochutnali také výbornou šťávu z hroznů. Z dozrávajících HRUŠEK pak skleničku s tapiokovými perličkami a hruškovými povidly, listové koláčky a tradiční JÁHELNÍK se ŠVESTKAMI a skořicí. V krásný podzimní den nás zahřála na duši KAPUSTOVÁ polévka se smetanou, s RAJČÁTKY vajíčkový QUICHE s rukolou, salátek s ŘEPOU a balkánským sýrem, listové koláčky na bylinkách nebo toastíky s pomazánkou z veliké ŘEPY se salátovými lístky, z DÝNĚ pomazánka se semínky a dýňová bábovka, z PÓRKU pak závin se sýrem. Nezapomněli jsme ani na MRKVIČKU, která se také na podzim sklízí, a pochutnáme si na ní i přes zimu. Na zahradní slavnost rodiče upekli také mrkvový dort a kouzelné muffiny s krémem a mrkvičkami. Na svátečně prostřeném stole nechyběly ani muffiny s ovesnými vločkami, OŘECHOVÉ koláče a bábovičky a rybízová bublanina. Na zahradě jsme společně s rodiči a dětmi ozdobili podzimní truhlíky kukuřičnými klasy, jeřabinami a šípkovými větvičkami, dlabali dýně a oblékli našeho skřítka ZAHRADNÍČKA, strážce školní zahrádky, do podzimního kabátku. Děti si mohly vyrobit JEŽEČKA z brambory, navléknout KORÁLKY z jeřabin a šípků nebo špíz z hroznových kuliček a jablíček. Poznávat zeleninu z dřevěné bedýnky nebo napočítat jablíčka z košíku. Společně jsme strávili odpoledne plné nových setkání a chutí podzimu ????