Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě

2. 5. 2019
Základní škola Oskol Kroměříž

Paní Galatíková byla z našeho nápadu nadšená a každý pátek se dětem osobně, spolu s dalšími třemi kolegyněmi věnuje po celé dopoledne. Děti jsou rozděleny do 4 skupin, každá pracuje s jedním dospělým z farmy a po celé dopoledne se věnují předem zadané práci.

Každý pobyt se skupiny vymění. Jedna skupina pracuje ve stájích s koňmi, čistí stáje, naváží novou slámu, v ohradách napájí a krmí koně, mají na starost králíkárnu. Druhá skupina dojí kozy, čistí kozám chlívek, čistí kotce telatům, vodí je do ohrad. Třetí skupina pracuje ve skleníku a na záhonech, kde sadí semínka, přesazují sazenice, plejí trávu. Čtvrtá skupina pracuje s mlékem, tvorbou výrobků z mléka. Při každé práci se dozvídají i to, proč a nač se zrovna ta daná práce dělá. Vše si zapisují do "farmářských deníků". Děti pracují nadšeně, na každý farmářský pátek se velmi těší a dozvídají se vše kolem života a práce na farmě.

Mgr. Pavlína Švecová - IV.D Montessori ZŚ Oskol Kroměříž

Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1Žáci ZŠ Oskol se pravidelně učí na farmě 1
Zpět na výpis

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací