Za zvířátky do DDM

5. 5. 2023

“Koně, koně, jak si vlastně povídáte? Koně, koně, jakou máte řeč?”

Jakou řečí si povídají poníci, činčily, křečci, rybičky a další zvířátka, jsme se vypravili poslechnout si se třídou předškoláků. Pro cestu do nedalekého Domu dětí a mládeže v Hradci Králové jsme využili služeb městské hromadné dopravy.

Místní lektoři nám ukázali, jak se o zvířátka starat, co zvířecí obyvatelé potřebují mít v domečku, čím se živí a čím je každý z nich speciální. Představená zvířátka si děti mohly pohladit a pochovat, vyhřebelcovali jsme poníky. Prohlédli jsme si např. hady, gekona, leguána a chameleona v teráriu, nakrmili jsme myšky, křečka, králíčka, morče nebo činčilu. K vidění byl také vodní dráček axolotl nebo obří šnek Achatina. Dětem se exkurze moc líbila a své zážitky ztvárnily také výtvarně.

Za zvířátky do DDM 1Za zvířátky do DDM 1Za zvířátky do DDM 1Za zvířátky do DDM 1Za zvířátky do DDM 1Za zvířátky do DDM 1Za zvířátky do DDM 1