Vzděláváme se o přírodní zahradě

20. 5. 2022

Naše zahrádka vzkvétá a během roku průběžně sklízíme plody naší pilné práce. Pěstujeme nejen různé druhy voňavých bylinek, ale také sladkou mrkvičku, dýni, jahůdky a další skvělé suroviny, které pak obohacují naše svačinky.

Abychom prohloubili naše znalosti a dostali se k přírodě ještě blíž, absolvovali pedagogové z naší mateřské školy kurz nesoucí název „Učíme se skrze přírodní zahradu“. Načerpali zde spoustu inspirace a přivezli si cenné znalosti o šetrných postupech při péči o naši zahradu, o principech vysazování a kombinování rostlin v záhonku tak, aby si vzájemně nekonkurovaly, ale zároveň se ochraňovaly a navíc i pěkně vypadaly. Dozvěděli se také více o dalších prvcích přírodní zahrady, kterými by mohla být obohacena naše školní zahrada tak, aby byla ještě spokojenější a krásnější.

Díky tomu s dětmi více rozvíjíme jejich senzitivitu, společně vytváříme plán pěstování plodin na parapetu i v záhoncích a zapojujeme do našich aktivit i rodiče (např. formou honby za pokladem po naší zahradě – tzv. questem). Jsme přírodě zase o něco blíž a v naší zdravé mateřské škole je nám veseleji.