Vyvýšené záhony na družinové zahradě

Na jaře přibyly na zahradě ve školní družině tři vyvýšené záhony. Pan školník je vyrobil přesně podle našich představ. Jakmile pominulo nebezpečí jarních mrazíků, začaly děti se setím a sázením. Nežli jsem se stačila rozkoukat, nanosily z domova sazenice a semínka a daly se do práce. Hned první záhon je rozdělený netradičně – do šikmých pruhů. Ti nejpečlivější pěstitelé si řádky i rostliny označili jmenovkami. Přesto docházelo po objevení prvních rostlin k překvapení. Dodnes jsme nevypátrali, zda nám cedulky někdo vyměnil, nebo se semínky pohnul prudký déšť. Každopádně některé květiny i zelenina jsou na úplně jiném místě, než bylo v plánu. Celkově to ale vypadá, že všem pěstovaným rostlinám tento typ záhonů svědčí.

Alena Klímová, hlavní vychovatelka