Využití darů podzimu

13. 10. 2023

Jablka, hrušky, švestky, sním vás všechny, všechny ... Nepodařilo se nám sníst úplně všechno ovoce, ale využili jsme čerstvých jablíček ze zahrady. Rozhodli jsme se pro pečení štrůdlu. Děti si samy vyzkoušely celý postup od omytí jablíček až po ukládání štrůdlu na plech. Také jsme provedli ochutnávku ovoce -  bez té by to nešlo :). Díky tomu jsme věděli, kolik cukru použít.

Děti měly také za úkol rozpoznat chutě. Je jablíčko kyselé či sladké?

Jsem velice ráda, že jsme vybrali jablíčka sladká. Nebylo proto potřeba velké množství skořicového cukru na dochucení náplně. Po upečení jsme výsledek museli zkontrolovat. A musím říct, že se nám jablečný štrůdl opravdu povedl.