Výstava paprik

Mateřská školka Jakubčovice spolupracuje s místními zahrádkáři, kteří letos 24. 9. 2018 uspořádali výstavu paprik, které se podařily vypěstovat nejen zahrádkářům místním, ale také z přilehlých vesnic.

Děti se podílely na výzdobě místního kulturního domu, kde se celá akce konala.

Naše MŠ byla pozvána na besedu o paprikách, kde dětem bylo představeno veliké množství druhů paprik, také způsob tepelné úpravy zeleniny, děti měly možnost papriky také ochutnat, porovnávat velikost, barvu, tipovat, zda-li se jedná o papriku sladkou – vhodnou pro děti, či pálivou…

Jako dárek jsme dostali papriky. Po cestně zpět do MŠ jsme se zastavili v místním obchodě a tam koupili papriku. Vše jsme společně nakrájeli na tác ke svačince. Rozdíl paprik byl natolik výrazný, že na tácu zbyly kousky jedné a té samé papriky. Které snad není potřeba dodávat.

Věděli jste, že chilli papričky mají na lidský organismus blahodárný účinek? My už to víme, ale ochutnávat mohly jen paní učitelky a i ty jen velice opatrně…..

MŠ Hradec nad Moravicí - odloučené pracoviště Jakubčovice

Výstava paprik 1