Vitamínová bomba

Den předem jsme oslovili rodiče a požádali je o ovoce či zeleninu na přípravu zdravé šťávy z odšťavňovače. Děti přinesly jablka, kiwi, pomeranče, ananas, mrkev a meloun. Během dopoledních aktivit jsme tyto suroviny umyli a nakrájeli, třídili jsme je na ovoce a zeleninu a jednotlivé druhy pojmenovávali, určovali jejich první hlásku a vytleskávali slova na slabiky. Zařadili jsme tak do vzdělávání nejen jemnou motoriku a praktické dovednosti, ale také rozumovou výchovu. Následovalo seznámení s odšťavňovačem, pověděli jsme si k čemu slouží, popsali jednotlivé části a p. učitelka poučila děti o bezpečnosti. Pak už jsme jen postupně vkládali nakrájené kousky v různém pořadí. Děti si nachystaly skleničky a tuto zdravou dobrotu jsme si společně vychutnali. Byli jsme nadšení z nového způsobu využití ovoce a zeleniny.

Vitamínová bomba 1Vitamínová bomba 1Vitamínová bomba 1Vitamínová bomba 1Vitamínová bomba 1Vitamínová bomba 1Vitamínová bomba 1Vitamínová bomba 1Vitamínová bomba 1Vitamínová bomba 1Vitamínová bomba 1