Veselé zeleninové a talířky

3. 5. 2021
Mateřská škola Malínek, Liberec, Kaplického 386, přísp. org

Ne nadarmo se říká: „Nejvíce chutná to, co si kdo připraví nebo udělá sám.“ Totéž platí i o dětech z naší školky. Stejně jako ony i my dospělé jsme se nemohly dočkat opravdového příchodu jara se vším, co přináší. Těšily jsme se, až uvidíme opravdové broučky, berušky, mravence, housenky, motýly… Aby se nám čekání zkrátilo, připravily jsme si samy k svačině zeleninové talířky dle svého přání. Bylo to takové kreslení s využitím různých druhů zeleniny.

Děti s chutí tvořily a poté také s chutí jedly. Některé dokonce poprvé ochutnaly řapíkatý celer a polníček. Je zajímavé, že vše, co si děti připravily, to také bez problémů snědly, byť by to třeba jindy nechtěly.

Už se zase těšíme na příští třeba zase ovocné kreslení.