Velikonoční tvoření u Sluníček

14. 4. 2022

Velikonoční týden jsme si zpestřili hned v pondělí, kdy jsme se oblékli všichni do modrých triček. Povídali jsme si o tradicích. Děti vyrobily velké vajíčko z PET víček a z dřevěných kostek. Do velikonočního týdne jsme zapojili rodiče i prarodiče. V úterý do naší školky zavítali babičky, dědeček a maminka. Děti byly rozdělené do 4 skupinek a u každého stolečku společně něco tvořili: u prvního a druhého stolečku seděl dědeček od Alžbětky a maminka od Radečka a s dětmi pletli tatary (pomlázky), u třetího stolečku babička od Alžbětky pomáhala dětem vázat na tatary stuhy, a u posledního stolečku babička od Elišky malovala a zdobila s dětmi vajíčka. Na škaredou středu si děti měly udělat doma zamračený obličej a přinést nám ho do školky. Ale my jsme se za celý den ani nezamračili, aby nám to nezůstalo celý rok, proto jsme si hned ráno upekli velikonočního beránka a zajíčka. Děti vymazaly formu od beránka, na stole jsme měli nachystané suroviny a mohlo se začít míchat těsto. Než se nám upekl beránek v troubě, tak jsme využili čas a přišla nás navštívit maminka od Matyáška a ukázala nám vykrajované těsto, kde si děti mohly válet těsto, vykrajovat, a nakonec i vykrojené velikonoční tvary vybarvit. Celý předvelikonoční týden jsme ukončili tím, že jsme si všichni společně upekli na Zelený čtvrtek Jidášky, které dětem moc chutnaly.