Velikonoční trhy

18. 5. 2022
Základní škola a Mateřská škola Svatý Jan nad Malší

Týden před velikonocemi se u nás ve Svatém Janě nad Malší konaly tradiční VELIKONOČNÍ TRHY. Letos poprvé se jich organizace plně ujala škola s podporou Obecního úřadu.

Trhy děláme jako příjemné setkání a ukázku toho co děti dokáží. Nejsou to trhy farmářské, ale řemeslné.

Děti vyráděly své výtvory ve škole i doma, samy i za pomoci rodičů. Návštěvníci si mohly zakoupit dekorace z proutí a přírodnin, papíru, dřeva, korálků, mašliček, keramiky a podobně. Například nejmenší děti ve školce upekly perníčky a vyráběli mýdla. Družina také hodně pekla, vyráběla, lepila a malovala. Hodiny výtvarné výchovy a pracovní činosti se již měsíc předem zaměřily na výrobu pro trhy.

Žáci čtvrté a páté třídy se staly prodavači, postavily se za pulty (stoly) v naší historické faře a prodávali (bez kalkulačky) až do večera. Dva stoly v koutku si zamluvili profesinální obchodníci, děti tak měli i co odkoukat.

Na trhu byla také dílnička, kde si zájemci mohli pod odborným vedením namalovat kraslice voskem nebo vystřihovat obrázky.

Samozřejmě nemohlo chybět občerstvení. Teta svačinka (svačinářka, školnice) vařila kávu a nabízela  domácí koláče, buchty, rolády a další pochoutky. Které napekly hlavně paní učitelky.

Návštěvníci mohli ochutnat také pomazánky, které mívají děti ke školním svačinám. Pro ochutnávku byly vybrány pomazánky ve veselých jarních barvách: Pomazánka z červené řepy, špenátová, z červených fazolí a z Ajvaru. V jídelně jsme pomazánky jen připravily a děti si je přišly do jídelny samy namazat. O nápoje se postarala paní ředitelka z domácí výroby šťáv.

Odměnou mám všem bylo příjemné odpoledne, dobrý pocit z úspěchů našich dětí a radost z krásných věcí, které jsme si koupili. Děti si vydělaly na výlat  do Jump arény, na který se těší ještě víc, protože ví, že si ho svou prací zasloužily a zaplatily si ho samy.

Jsme rádi, že akce měla úspěch a těšíme se na příští rok.

Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1Velikonoční trhy 1
Zpět na výpis