Velikonoční mazanec

5. 4. 2024

Ve velikonočním týdnu jsme se s dětmi ve třídě Ferda Mravenec domluvili, že si upečeme velikonoční mazanec. A protože jsme Skutečně zdravá škola, pokusily se děti nahradit v receptech tradiční suroviny za zdravější varianty (špaldová mouka, med). Dětem se zejména líbilo hnětení a zpracování těsta. Některé děti byly velice překvapeny kynutím těsta, pro mnohé to bylo první setkání s tímto zajímavým jevem. Příprava jim šla od ruky a nám všem se sbíhaly sliny při čekání na finální pochoutku, protože vůně to byla neodolatelná. Nakonec jsme se dočkali a dle plných bříšek jsme se shodli na tom, že se nám pečení povedlo. Již teď se těšíme na další pečení.