Vánoční punč

V měsíci prosinci, v souvislosti s přípravou na Vánoce jsme vedli děti k tomu, aby ochutnávaly i nové či neznámé potraviny a jídla zdravé výživy, podílely se na jejich přípravě a vedli návykům, že ani o Vánocích není nutné se přejídat, že i tehdy můžeme jíst chutné a zdravé potraviny v přiměřeném množství. Protože k symbolům Vánoc patří také vánoční punč, s dětmi jsme ho připravili na tradiční posezení s rodiči, zapojily se i paní kuchařky, které připravily zdravé občerstvení (ukázka stravy, kterou děti v MŠ běžně jedí). U představení divadelní pohádky si mohli rodiče vychutnávat chuť punče a domácího cukroví, povídali jsme si o zdravých receptech, získávali nové náměty na přípravu zdravých jídel i doma s dětmi. Společně jsme načerpali klidnou a příjemnou atmosféru, kterou jsme se rozloučili před vánočními prázdninami.

Vánoční punč 1