V neděli to u nás žilo☺

26. 9. 2022

Jedním z kritérií programu je zapojení širší komunity, ať už rodičovské nebo sousedské, do života školičky, inspirace veřejnosti našimi přístupy a upevňování dobrých vztahů v rámci našeho mikroregionu, kterým je Nové Veselí a okolí. Komunitní akce jsou nám velmi blízké a vnímáme, že skrze naši otevřenost, upřímnost, pravdivost a uvěřitelnost mnohé dokážeme. K prezentace toho, co, jak a proč děláme, využíváme nejen tyto aktivity, ale i sdílení v Novoveselském zpravodaji, kde rodičovskou a občanskou společnost informuje, co se u nás děje. Sdílíme tam právě i naše přístupy. Pro zatraktivnění domácího zavařování jsme zpracovali i manuály, jak na jedlou zahradu, jak vyrobit šťávy za studena, horkou cestou, jak vařit s dětmi apod.

Velkou komunitní akcí bývají Svatováclavské slavnosti, letos se konaly již popáté. Kromě relaxace na naší zahradě nabízíme i farmářské produkty naší výroby a převážně z našich surovin (bobuloviny, rebarbora, byliny. ovoce). Také pečeme ve středověké peci minipizzy a dalamánky, nabízíme občerstvení domácí výroby, třeba kváskový chleba a pesto z medvědího česneku, limonády z našich šťáv , a další doprovodný program. Letos bylo v naší klubovně promítání retrovečerníčků a na zahradě pro dobrou náladu vystoupilo divadélko Kůzle se svými písničkami. Bylo to super i přes podmračené počasí a věříme, že si to u nás všichni užili.

fotky zde https://mskamaradnoveveseli.rajce.idnes.cz/Svatovaclavske_slavnosti_ve_Skolicce_Kamarad_25.9.2022/

video zde https://www.youtube.com/watch?v=3tTelDyyu50