Učíme se pečovat o naše tělo a zdraví

18. 1. 2023

"Ve zdravém těle, zdravý duch." Ale jak to naše lidské tělo vlastně vypadá? Co všechno umí, z jakých částí se skládá a jak bychom o něj měli pečovat, aby nám dobře sloužilo?

S předškolními dětmi jsme se v rámci témat "Vím, co dělat pro zdraví" a "Lidské tělo" podívali zblízka na stavbu našeho těla - pojmenovali jsme si jednotlivé části a orgány, jeho funkce, potřeby a zajímavosti, které jsou s tělem spojeny.  Děti nejvíce zaujala maketa torsa s vyjímatelnými orgány, bavila je i společná práce na stavbě kostry z ruliček. Prostřednictvím využití edukačních materiálů ze vzdělávacího projektu Zdravá5 děti hravou formou vyhledávaly a třídily potraviny, které nám škodí a které jsou pro naše zdraví prospěšné.

My už víme, jak naše tělo vypadá a co je pro něj dobré, a co vy?

Učíme se pečovat o naše tělo a zdraví 1Učíme se pečovat o naše tělo a zdraví 1Učíme se pečovat o naše tělo a zdraví 1Učíme se pečovat o naše tělo a zdraví 1Učíme se pečovat o naše tělo a zdraví 1