TÝDEN U ČMELÁKŮ S PANENKOU JABLENKOU

V minulém týdnu měly děti ze třídy Čmeláků, v rámci zdravého stravování, jablíčkový týden, kterým je provázela panenka Jablenka. Motivací byl čtený příběh o panence Jablence a pak už na děti čekala spousta aktivit a činností spojených s jablíčky - poznat jablíčko podle hmatu mezi ostatními předměty, porovnávání větší x menší, počítání jablíček, ochutnávání, otisk rozkrojeného jablíčka, z čeho se jablíčko skládá, pokusy s jablíčkem, jablíčková překážková dráha a další. Děti se také naučily písničku Pod naším okýnkem za doprovodu kytary. Vyvrcholením týdenního jablíčkování bylo vytvoření panenky Jablenky, která se dětem moc povedla a všechny panenky Jablenky zdobily okenní parapet školky a vlastní vaření jablíčkovo - ovocného čaje. Na ten si děti přinesly jablíčka, švestky, hrušky, blumky, skořici, vanilkový cukr, med, pomeranč, citrón a bylinky. A pak už se jen krájelo a krájelo, zdobilo a ochutnávalo. Čaj nám všem moc chutnal. Byl to krásný týden a my se řídíme heslem: "Každý den jedno jablíčko pro zdraví!" Poděkování patří i rodičům za spolupráci.

Paní učitelky Libuška Mádrová a Soňa Černá ze třídy Čmeláků