TÝDEN POTRAVIN NA TŘÍDĚ MRAVENCI

V měsíci říjnu jsme věnovali týden tématu „potraviny“.

S dětmi naší třídy „Mravenci“ jsme navštívili kuchyni naší mateřské školy. Zde nám paní kuchařky ukázaly, kde se dějí kuchařská kouzla. Ve třídě jsme pak o zážitcích diskutovali a výtvarně jsme je ztvárnili.

Paní vedoucí školní jídelny nám zapůjčila kartičky s obrázky a sáčky se skutečnými surovinami, se kterými jsme děti zábavnou formou seznámili. Využívali jsme je i při dalších didaktických hrách. Použili jsme skutečné suroviny při výtvarných činnostech – vyrobili jsme krupicovou „pískovničku“, kterou jsme rozvíjeli grafomotoriku dětí, zdobili jsme krupicí, ovesnými vločkami, čočkou papírové kouzelné hrnečky.

Dětem se toto téma líbilo, mají hezké zážitky. Poznávaly další jídla, suroviny, ze kterých nám paní kuchařky vaří.

Zpracovala: Anna Horváthová

Dne: 14. 10. 2020